Ashdown MAG C210T-200 Combo
(1)
Write a user review
Ashdown MAG C210T-200 Combo market value
Warning
Please note that this market value is more than 6 months old.
The classified ads that include options or are part of a pack are not taken into account.
Where to buy MAG C210T-200 Combo?
Less
No retailers are offering this product at this time.
Availability alert
There are no classified ads for this product.
New ad alert
View all user reviews
bouliroland bouliroland
Note : 10 sur 10 Published on 10/10/05 at 13:05
200 W RMS amplifier transistor
in facade
Active or passive-entry (2 entries)
-in/out deep (bass)
-in/out bright (treble + + +)
-in/out qualiseur:
....... Qualisation bass and mdium Settings, treble
DI output in post eq
- Level sub-harmonics (octave Intgr adjustable volume without footswitch)
-Send and return effects
-Outline (or tuner output)
the rear:
-2 Output jacks 6.5 speakers output (4 ohms), possibility to connect a speaker to increase its 15 inch bass!
[b]UTILIZATION[/b]
Trs simply no need for manual
the sound is warm and easy to qualisation CASC and custom settings ffective
[b]SOUNDS[/b]
not grow hsiter The argument bass if not using the deep
sound without the deep qualisation gives a good glimpse of its low sound
[b]OVERALL OPINION[/b]
-3 Years
-Weight = 25.5 kg You be the judge!
Trs-transport grips robust [img]
-Combos with 2 * 10 + 1 inch tweeter sounds!
Nine-price = 1450 euros in 2002
Trs-good combo
I do it again this choice plus possibly a power of 300 W